Türkçe

SARIMSAKLIGörülecek Yerler

İzlenme 73262
Sarımsaklı’ya ayak bastıktan sonra görmeniz gereken yerler ve yapmanız gerekenler tatilinizin süresine göre şöyle sıralanabilir:

1.Sarımsaklı Plajları- Denize girmek.

2.Şeytan Sofrası- Gün batımını izlemek.

3.Tekne Turu-sarımsaklı  ve ayvalık çevresindeki ada ve koyları görüp, bu eşsiz manzara eşliğinde denize girmek, balık yemek.

4.Sarımsaklı-Gece yürüyüş yolunda gezmek, hediyelikler almak, eğlence mekanlarına uğramak, kumsalda yakamozu ve gökyüzünü izlemek.

5.Ayvalık-Çarşılarını gezmek, eşsiz Ayvalık zeytinyağı’ndan almak, eski Rum evlerinden oluşan tuzlu deniz kokusunun duyulduğu sokaklarında dolaşmak.

6.Cunda(Alibey) Adası-Tarihi kilise ve yapıları gezmek, çarşılarından hediyelikler almak ve sahil şeridindeki lokantalardan balık yemek.

7.Küçükköy-Eski rum evleri ve yapısından oluşan köyde küçük bir gezinti yapmak.

8.Murat Reis-Sarımsaklı yarımadası’nın iç bölgesinde kalan bu kısımda çam ağaçları arasında deniz manzarasına karşı piknik yapmak.

9.Gelinkayası-Ayvalık yolundan Küçükköy’e ayrılan sapaktaki bu yerin efsanesini öğrenip burada sabah kahvaltı etmek veya gün batımında bir şeyler içmek.

10.Badavut-Sarımsaklı yarımadasının en ucunda bulunan Badavut yerleşkesinin bitiminde yine Sarımsaklı plajlarının devamı niteliğindeki ince kumlu bölgeden denize girmek, bölgenin ünlü Sarımsak Taşı’nın çıkarıldığı yeri görmek.

11.Kozak Yaylası-Pek çok tatilci tarafından bilinmeyen bu bölgeda piknik yapabilir, yazın sıcağından yaylanın serinliğiyle kurtulunabilir.
23/11/2020 Gün Ortalama:137  Bugün 70 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:3.238.147.211